Безкоштовне харчування учням 1-4 класів в київських школах скасували

220

Як повідомила заступник голови КМДА Ганна Старостенко, з 19 січня столичні школярі 1-4 класу не будуть забезпечені безкоштовним харчуванням в школі.

«На жаль, для всіх учнів не буде безкоштовного харчування з 19 січня», — повідомила у коментарі Українській правді, Старостенко і додала, що годувати задарма будуть виключно дітей пільгових категорій, а інші учні зможуть купити обід.

«У Києві було безкоштовне харчування для всіх без винятку учнів 1-4 класів. Раніше воно фінансувалося за статтею з державного бюджету, яку нам як субвенцію направляли до місцевого бюджету, а тепер нам цих коштів не дали. І тепер місцеві органи влади можуть приймати рішення, продовжувати це харчування чи ні, відповідно до того, чи є у них кошти чи ні. На жаль, сьогодні у нас таких коштів немає», — пояснила Старостенко.

За словами чиновника, коли мова заходить про збереження надбавок вчителям, або забезпеченні харчуванням всіх учнів 1-4 класів, то ресурси треба розподіляти так, щоб допомагати тим, хто найбільше цього потребує.

«У першу чергу харчування вимагають пільговики. Вони — з 1 по 11 клас — будуть їм забезпечені», — цитує Старостенко видання. Як повідомляє сайт КМДА, безкоштовне харчування в столичних навчальних закладах буде надаватися учням 1 — 11 класів із числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з малозабезпечених сімей, а також дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних і інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

У той же час, влада обіцяє, що шкільні кухні продовжать працювати, їх ніхто не закриє, і всі школярі зможуть купити собі гарячий обід. правда,

Сатростенко не змогла уточнити, скільки буде коштувати такий обід, але припустила, що один обід обійдеться батькам учнів в 10 гривень.

«Середня вартість обіду в школах була 7 гривень. Я зараз не можу говорити про ціну, але думаю, що коштувати він буде в середньому 10 гривень», — сказала Старостенко.

Вона також пояснила, що не було повідомлено ні на сайті КМДА, ні на сайті Департаменту освіти, так як це питання вирішувалося і «місто до останнього шукало можливість забезпечити безкоштовне харчування всіх учнів 1-4 класів».

За словами Старостенко, ціна питання забезпечення учнів безкоштовним харчуванням — 120 мільйонів гривень на рік.

Як повідомив директор Департаменту фінансів Володимир Репік, про те, що місто не зможе забезпечити безкоштовним харчуванням школярів 1-4 класів, було зрозуміло ще 14 січня. А батькам не повідомили раніше, тому що були канікули.

Він також зазначив, що економії коштів на цій статті як такої не буде.

«Як такої економії коштів не буде. У нас буде зменшення контингенту, але подорожчання вартості харчування. Тобто школярі пільгових категорій будуть обідати не з розрахунку 7 гривень на людину, а більше», — сказав директор фіндепартаменту КМДА.