«Kiev Bandits» фіналісти Кубку з американського футболу 2013

7

Кубок України – не менш почесний трофей, ніж звання чемпіона країни. Але в американському футболі так вже склалося, що на осінньому результаті сезону поборотися за нього бажає декілька команд. У цьому 2013 році на старт розіграшу Кубка вийшли всього чотири команди призерів чемпіонату України: «Київські Слов’яни», «Kiev Bandits», «Харківські Атланти» і «Мінські Зубри».

Так або інакше, але в турнірі змогли взяти участь найбільш стійкі клуби. Потрібно віддати належне «Київським Слов’янам»,«Харківським Атлантам», і навіть «Мінським Зубрам» — ці команди не упускають можливості пограти. З якими б труднощами не стикалися тренери, гравці, керівники цих клубів, вони завжди готові кинутися в бій.
А тепер про фінал Кубку, який відбувся 26 жовтня на київському стадіоні «Дніпровець». 
У завершальному матчі сезону зустрічалися «Kiev Bandits» і «Харківські атланти». І якщо путівку у фінал «Бандити» завоювали відносно легко, обігравши «Київських Слов’ян» з рахунком 28:0, то «Атлантам» довелося докласти певні зусилля, щоб здолати «Мінських Зубрів». Цей матч відбувся 12 жовтня в Харкові і закінчився з результатом 34:19 на користь харків’ян. По ходу матчу «Атлантам» довелося навіть відіграватись…
За інформацією президетну федерації американського футболу України Сергія Кіреєва спочатку матч планувалося проводити на нейтральному полі. Свою допомогу в організації матчу в Хмельницькому запропонував Вадим Барбарук, керівник молодого клубу «Хмельницькі Гладіатори». Переговори практично були завершені, коли з’ясувалося, що Укрзалізніця відмінила прямий поїзд Харків-Хмельницький. «Атлантам» поїздка в Хмельницький легкою б не здалася – як мінімум пересадка в Києві, а потім ще виходити на полі проти чемпіонів, що діють. Про гру в Києві мова взагалі не велася. До Дніпропетровська, де можна було б провести матч на новенькому штучному покритті, вже не готові були їхати кияни.
Перед президією ФАФУ встало принципове питання: де проводити фінал Кубка? Двома голосами проти одного, було прийнято рішення грати в Києві на стадіоні «Дніпровець». Після словесної перестрілки в соціальних мережах протиборчим сторонам стало ясно – матч очікується принциповим, фінал відбудеться. Додавав масло у вогонь і той факт, що за «Атлантів» в Кубку були заявлені сильні гравці «Донецьких Скіфів», а це не лише посилення для одних, але і подразник для інших.
Щоб зняти непотрібну напругу довкола суддівства, було прийнято рішення запросити нейтральну бригаду суддів. У цьому допомогли добросусідські стосунки з Білоруською федерацією американського футболу, яка делегувала до Києва сім своїх арбітрів.
Отже, судді вивели капітанів в центр поля на жеребкування, яке дало право початкового удару «Харківським атлантам». «Бандити» вибрали ближню до входу на стадіон половину поля. Здавалося, що залікова книжка з цього боку якась фартова, адже саме в ній були зроблені практично всі тачдауни в грі.
Перша чверть матчу залишилася «сухою». Команди шукали ключі до оборони один одного і цей процес зайняв більш ніж півгодини. Принаймі, перші очки зароблені лише в другій чверті, і зробили це «Бандити». Квотербек Максим Черепівський №7 взяв гру на себе і, вирушаючи від захисників по великій дузі уздовж бічної лінії, заніс м’яч в голеву зону – 6:0. У реалізації киянам не удалося показати «фірмову комбінацію», коли лінія і ті, що приймають зміщуються управо, залишаючи центру і квотербека один на один з розпаленими захисниками. Аж надто неякісним вийшов снеп – м’яч був пущений центром дуже низько, щоб його можна було розігрувати як слід.
Другий тачдаун на рахунку Максима Гона №1, який впорався з м’ячем на найдальшій лінії залікової книжки. Судді, що знаходилися в безпосередній близькості, зафіксували прийом і зміну в рахунку — 12:0 на користь «Бандитів». Цього разу в реалізації вирішили бити по воротах (бив Максим Черепівський) і це принесло свої плоди, а саме +1 у скарбничку київського клубу – 13:0. З цим рахунком команди пішли на перерву.

509
Третя чверть знову за «Бандитами». Тут практично дзеркальне віддзеркалення в статистиці. Цього разу спочатку Максим Гон №1 прийняв пас в заліковій книжці – 19:0, а потім Максим Черепівський вбіг з м’ячем в залікову книжку «Атлантів». До речі, в цій ситуації Максим отримав сильний удар відразу з двох сторін і піднявся з газону (якщо чорний грунт стадіону можна так називати) не відразу. На щастя, медична допомога не знадобилася і через якийсь час Максим знову вийшов на свою позицію квотербека. У реалізації був точний в ударі по коміром Максим Іщенко №20 – 26:0. У проміжку між цим тачдауном і непогано показав себе донецький «харків’янин» Олександр Амелін №52. Олександр зробив перехоплення пасу і проявляв хорошу реакцію, збиваючи м’ячі, які Черепівський адресовував, що своїм приймає. У складі «Атлантів» виділялися ті, що також приймають Денис Рибальченко №87 і Кирило Ганжа №85, які не давали дрімати київському захисту.

508
У четвертій чверті гра трохи заспокоїлася. «Бандити» вже «бачили» Кубок в своїх руках, а харків’яни розуміли, що час для зміни ходу історії упущений. До цього часу деякі донецькі «легіонери» потягнулися в роздягальню, оскільки їм потрібно було встигнути на потяг. Але був один, який вирушати з поля просто так не збирався. Все-таки дивна людина Сергій Корнев! Потрібно віддати належне його любові до американського футболу, яку він проявляє у всьому. Сергій грав до кінця і в одній з атак він зробив те, що він уміє робити віртуозно – прийняв пас і заробив для «атлантів» 6 очок. Гра завершилася з рахунком 26:6 на користь «Kiev Bandits» і вони стали володарями другого Кубку України підряд. Вітаємо київську команду з черговою спортивною висотою!
511Матч був організований за підтримки Федерації американського футболу Києва та при сприянні депутата Київради Павла Тесленка.
512
510