Київські «Бандити» — чемпіони України

14

У вітчизняній першості з американського футболу відбувся останній тур.

Цими вихідними в останньому турі відкритого чемпіонату України визначилися призери першості. На столичному стадіоні «Дніпровець» місцеві «Бандити» приймали дніпропетровські «Ракети».
Турнірне становище було таким, що у разі перемоги золоті нагороди першості діставалися киянам. У підсумку «Бандити» зібрались і не залишили опонентам жодного шансу, обігравши гостей з рахунком 36:0. Поєдинок проходив за підтримки депутат Київради та віце-президента Федерації американського футболу України Павла Тесленка.

Ще задовго до початку матчу між київськими «Бандитами» та дніпропетровськими «Ракетами» почали збиратися перші вболівальники. Звичайно, за кількістю глядацька аудиторія американського футболу дещо поступається своїм «колегам» з більш традиційних видів спорту, але це аж ніяк не позначається на емоційності вболівання. Про це «Хрещатик» запевнив 64-річний місцевий житель Георгій Крікашвілі. «Я з дитинства звик проводити вихідні на стадіонах. І хоча, з віком сил залишилось вже не так багато, та я знайшов свою віддушину. Це  — американський футбол. Щоразу, коли тут проходять ігри, я завжди приходжу.  Спочатку було складно зрозуміти правила і що до чого. Але згодом я більш-менш розібрався і тепер можу без проблем спостерігати за протистояннями. Мені дуже подобається динаміка цієї гри».

Звітний матч обіцяв бути дуже цікавим і це не дивно, адже в ньому вирішувалася доля золотих нагород. Одразу три команди мали в своєму активі по 13 очок – це київські «Бандити», донецький «СкіфДонНТу» та харківські «Атланти». Однак за додатковими показниками на найвищому щаблі турнірки знаходився саме столичний клуб, тому його влаштовувала перемога з будь-яким рахунком.  І свої чемпіонські претензії  «Бандити» почали демонструвати вже з перших хвилин. Потужна гра у нападі і замежна концентрація при захисті дозволила їм вже після двох зіграних чвертей здобути собі комфортну перевагу 24:0.

Здавалося, що у час що залишився, кияни можуть спокійно завершити гру, однак у другій половині зустрічі їм було значно важче. У якусь мить гості почали грати досить    агресивно і деякі епізоди завершувалися неприємними зіткненнями. Звичайно, до серйозних травм справа не дійшла, однак синці та спадини були майже у кожного футболіста. Ближче до завершення спортсмени збавили оберти і гра перейшла у більш спокійне русло. У підсумку «Бандити» довели справу до логічного завершення і здобули впевнену перемогу з рахунком 36:0. Цей успіх дозволив відсвяткувати столичному клубу перший чемпіонський титул за 6 років існування.

Після отриманих нагород один з найдосвідченіших  футболістів у складі переможців Дмитро Сербін поділився своїми відчуттями: «В цій грі я вже 12 років. Це моє друге чемпіонство. На цю зустріч ми налаштовувалися дуже серйозно. Усі хлопці були готові полягти тут на полі, але здобути перемогу. Приємно що усі наші старання завершилися золотими медалями.  Вам може здатися, що в цій грі перемагають лише здоровані, але це не так! Американський футбол я б порівняв з шахами. Майже кожен футболіст – це важлива фігура на полі і якщо він «випадає» — це неодмінно позначаться на результаті всієї команди. Тому, коли відчуваєш у собі хоч якусь невпевненість, краще на поле не виходити. Але мушу вас запевнити, у нашому колективі усі завжди готові на всі сто».