На  ДВРЗ жителі створили комітет мікрорайону

67

В суботу 03 липня 2013 о 11 ранку в центрі культури та мистецтв Дніпровського району (мікрорайон ДВРЗ) відбулась конференція представників мешканців по створенню органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Дніпровець»

ОСН — це специфічні утворення, що поєднують у собі риси як органу публічної влади, так і громадської організації.

Дніпровський район сьогодні є флагманом у Києві по утворенню органів самоорганізації населення, який налічує більше ОСНів ніж будь який інший район Києва. На даний час в Києві зареєстровано 118 ОСНів.

На суботній конференції зібралось 19 делегатів разом з потенційно майбутнім керівним складом та членами комітету. Присутність на конференції 19 делегатів становило 58% від загальної кількості (33) делегатів жителів, що говорить про легітимність проведеної конференції. Кожен з делегатів представляв інтереси 121 жителя. Загальна кількість мешканців на території діяльності КМ «Дніпровець» 5284, у тому числі 3981 житель, які мають право голосу.

Серед запрошених, на конференції були присутні: начальник відділу з питань місцевого самоврядування Департаменту суспільних комунікацій (КМДА) — Галета Віктор Петрович та начальник відділу внутрішньої політики Дніпровської РДА — Мазур Ірина Григорівна.
Згідно рішення КМДА про надання дозволу на створення осн «КМ «Дніпровець» № 674/8958 до складу осн входять наступні будинки:

вулиця Алма-Атинська, №№ 39-в, 39-г, 39-д, 39-е, 39-з, 52, 52-а, 54, 56, 66, 70, 89-а, 89-б, 99/2,101, 101-а, 101-б, 103/1,107/2;

вулиця Волхівська, №№ 3,5;

вулиця Макаренка, №»№ 3,4, 6, 5/8;

вулиця Марганецька, №№ 10,12,14/11,16/16, 22,26;

вулиця Олекси Дундича, № 2;

вулиця Сергія Лазо, 2, 10/8, 12/7, 13/14.
431За результатами виборів: 

Керівником КМ «Дніпровець» обрали Себба В’ячеслава Вадимовича, заступниками: Гончаренко Геннадія та Коваль Ганну і секретарем комітету обрали Коваленко Оксану Володимирівну.
Членами комітету обрали:

Афанасьєву Ганну Василівну, Коваль Сергія Васильовича, Єфремову Світлану Дмитрівну, Покормяко Олега Миколайовича та Шиман Людмилу Олександрівну.


Начальник відділу з питань місцевого самоврядування 430
Департаменту суспільних комунікацій —
Галета Віктор Петрович:

«Я вітаю Вас, як жителів мікрорайону ДВРЗ, що ви знайшли час не зважаючи нінащо та прийшли створити ОСН. Таких органів в Києві 118. Дніпровський район сьогодні є флагманом у Києві по утворенню органів самоорганізації населення. Я вважаю, це добре коли мешканці приймають активну участь у створенні ОСНів, оскільки незважаючи на політичну ситуацію в країні, якщо саме населення не буде зацікавлене в тому щоб вирішувати питання на місцевому рівні, без цього будь-яка держава майбутнього немає – зазначив
Галета Віктор Петрович».

«Кожні два місяці ми випускаємо газету та щоквартально журнал (Вісник ОСН), де зібраний кращий досвід ОСНів Києва. Тому що, кожен ОСН має своє обличчя, свої проблеми, по своєму їх вирішує. На сьогоднішній день найактуальнішими проблемами які ми бачимо, це питання – благоустрою та комунального господарства. Хочу також додати, що після легалізації КМ «Дніпровець», ваш новообраний керівник буде представляти інтереси мешканців ДВРЗ в Київській міській держадміністрації, Дніпровській РДА, в ЖЕКах та інших установах та організаціях. Кожної п’ятниці найактивніші керівники ОСНів збираються в кабінеті голови КМДА О. Попова та вирішують питання діяльності ОСНів і роботи ЖКГ: контроль за благоустроєм, контроль  ремонтних робіт, саме ці повноваження заплановано надати керівникам ОСНів» – розповів Віктор Петрович.


432433
Наприкінці конференції новообраний керівник подякував делегатам за активність, небайдужість до проблем мікрорайону та активну участь в створенні ОСНу. На завершення В’ячеслав Вадимович вручив подяку директору центру культури та мистецтв Яковчук Світлані Миколаївні за підтримку і допомогу в організації та проведенні конференції.
За словами керівника ОСНу В’ячеслава Себба, активісти мають намір брати участь у прийнятті й вирішенні питань, які безпосередньо стосуються інтересів жителів мікрорайону, розробляти та реалізувати програми, спрямовані на забезпечення його розвитку, організовувати та проводити заходи, спрямовані на покращення умов проживання.


автор: Оксана Коваленко