Освітяни ДВРЗ та Старої Дарниці вирушили до міста засновника герба України

9

В суботу освітяни мікрорайонів ДВРЗ та Стара Дарниця відвідали місто, засновник герба України — Коростень (Житомирська область).

Так, в українському дусі освітяни святкують своє професійне свято — День працівника освіти, який прийнято святкувати в першу неділю жовтня.
Як подарунок до  свята, подорож до Коростеня організував депутат Київради — Супруненко Олександр, який також супруводжував колектив.
В екскурсії взяли участь порядка 100 вчителів і директорів зі шкіл № 11, 31, 42, 66, 103, 126 та вихователів і завідуючих з дитсадків № 700, 701, 702, 703, ШДС Зернятко, 192, 412, 446, 455, 474, 619, 675. До них приєднався і Ліцей транспорту №9, лікарня № 11 та центр культури Дніпровського району. Одна велика родина.
До речі, естафету організацій освітніх екскурсій для працівників шкіл та дитсадочків, Супруненко перейняв від іншого громадського діяча - Тесленка Павла. Цій традиції вже 15 років.По дорозі до Коростиня, освітяни навідались до найстарішого храму міста Малин — Костел святої Анни. За переказами, тут перебував чудотворний лик Божої Матері.
Вже в самому Коростені, який у наш час  славиться своїми цінними породами природного граніту, кані- фольними смолами та вишуканою порцеляною, освітяни відвідали центральний парк імені Островського.
Зона відпочинку знаходиться на схилах гранітної скелі, на вершині якої в VIII-XIII розташовувався літописний Іскоростень (сьогодні Коростень). На місці городища зведений макет дерев’яних укріплень древнього міста, встановлений пам’ятник древлянському князеві Малу, а на березі річки Уж, біля підніжжя скелі — пам’ятник княгині Ользі. На протилежному березі встановлений пам’ятник Добрині Никитичу, якого вважають уроженцем Коростеня, а також пам’ятник древлянської княжні Малуше і її синові, майбутньому князеві Володимиру Великому.

Тесленко Павел Петрович

Цікавий факт:

Саме в Коростені, 25 лютого 1918 року постановою Центральної ради було затверджено Тризуб Святого Володимира, як герб України.

Парк Островського — улюблене місце прогулянок жителів Коростеня. У вересні тут щорік проходить Міжнародний фестиваль дерунів. На вході в парк можна побачити пам’ятник деруну.

“В цьому парку дуже гарно поєднані природа, історія та сьогодення” — ділиться враженням директор 103-ї школи, Гуріна Ольга Павлівна.

Далі, колектив освітян навідався до етнічного ресторан-музею Колиба”. Тут знаходяться велика колекція вишиванок та вишитих рушників, старовинна карета, фортепіано. Повсюду вплетені справжні старовинні елементи побуту українського народу, що дозволило гостям повністю зануритися в неповторну атмосферу традиційної культури українського народу.

До речі, усю поїздку освітян супроводжував хор Дубрава, який чудово доповнював етно екскурсію традиційними українськими піснями.

“Такі екскурсії інтелектуально розвивають та духовно наповнюють. Обов’язково продовжуватимемо цю традицію”, — розповідає Олександр Супруненко.

89  Тесленко Павло Петрович