Перший церковний дзвін на ДВРЗ в Дніпровському районі

81

49

Для всього мікрорайону ДВРЗ та прихожан храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона відбулася значима подія— храм отримав у дарунок дзвони від депутата Київської міської ради Тесленко Павла Петровича. Дзвони, які були встановлені напередодні найбільшого християнського свята, Великодня, на протязі трьох тижнів відливались спеціально для храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

 

 

В суботній ранок, напередодні Великодня дзвони були освячені отцем Олександром, і вже наступного дня, на Великдень, вони вперше задзвонили. Подія була хвилююча для мешканців ДВРЗ, приємний дзвін та молитовні вібрації розповсюджувались по всьому мікрорайону. Жителі та прихожани разом з отцем Олександром були дуже вдячні Павлу Тесленко за проявлені опіку та увагу до духовного життя ДВРЗ. Дарунок депутата  також гідно оцінили мешканці сусіднього мікрорайону Стара Дарниця, деякі з них навіть навідались до  громадської приймальні Павла Тесленка та написали письмові подяки. Одна з цих подяк потрапила до редакції газети «Хрещатик» та вразила своїм змістом, за згодою її автора, ми хочемо ознайомити з нею читачів.

 

“Шановний Павле Петровичу! Я дуже вдячний за дзвони подаровані від Вас храму, хоч вони були  призначені саме для храму, але все ж таки я вважаю це дарунком не тільки для тих, хто навідується до храму, а й для всіх мешканців ДВРЗ загалом. Я так само, як і Ви, випускник 103-ї школи, тільки закінчив її значно раніше. Вже досить давно спостерігаю за Вашою діяльністю, тому також хочу подякувати за те, що збагатили спортивним інвентарем усі чотири місцеві школи, збудували нові дитячі майданчики, та по можливості вирішуєте проблеми будинків. Я впевнений, що Ви не залишитесь байдужим до своїх побратимів та допоможете нам у вирішенні наших питань. 

 


 

З історії храму

 

В мікрорайоні ДВРЗ, який був побудований ще на початку 1930-х років, перший та єдиний в цій місцевості храм. Починає свою історію храм святого великомученика і цілителя Пантелеймона —  8/21 вересня 1997 року – коли була відслужена перша Літургія (в день свята Різдва Пресвятої Богородиці). «Храм святого великомученика Пантелеїмона» розміщувався в пристосованому приміщенні за адресою: вул. Алма-Атинська, 107-а. Як тільки храм відокремився 2002 році, одразу розпочав будівництво. Перше служіння в новозбудованому храмі відбулося 4 грудня 2010 року. Будівництво храму на даний час ще не завершено, храм потребує внутрішніх робіт з утеплення та розпису.

 


 

 

Напротязі багатьох віків дзвони супроводжували своїм дзвоном життя народу. В православному храмі, дзвони є одними з найнеобхідніших приладь . Церковні дзвони нагадують про Бога і важливість молитви, кличуть людину на Богослужіння,. Християни хрестяться як тільки почують церковний дзвін. Церковний дзвін утішає людину, освячує повітря і спонукає до молитви, а ще, кажуть, має цілющі властивості, бо зцілює душу і тіло. Православний дзвін служить не тільки для цілей Богослужіння, але є і виразом радості, суму і торжества народу. Тепер ці добрі традиції матимуть місце і в мікрорайоні ДВРЗ у Дніпровському районі, а також у мікрорайонах сусідів (Ліски та Стара Дарниця), мешканці яких теж навідуються до храму. Дзвони несуть особливу енергію, кожний дзвоновий “бом” — це молитва, яка здіймається до неба і яка обов’язково буде почута. Тепер мешканцям цієї частини Дніпровського району буде значно приємніше чути та відчувати реальні дзвони замість аудіозаписів.