Порада як отримати компенсацію, якщо ​травмувався на обмерзлому тротуарі

10

Щоб отримати компенсацію від тих, хто не прибрав лід з пішохідної доріжки або ступенів, грамотно діяти потрібно з перших хвилин після НП.

1) Якщо ви впали і відчули, що сильно вдарилися, викликайте міліцію — вона складе протокол.

2) Якщо є свідки падіння, візьміть у них контакти, вони можуть підтвердити ваші слова в суді.

3) Зверніться до лікарні або зателефонуйте у швидку допомогу. Візьміть довідку у медиків.

4) Зверніться в організацію, яка обслуговує ділянку, де ви впали. Якщо мирним шляхом питання вирішити не вдасться, пишіть заяву в суд. Відповідачем може виступити адміністрація міста або власник злощасного ділянки.

Будьте пильні!

Врахуйте, медики не лише зобов’язані надати допомогу і доставити в травмпункт, а й зафіксувати причину і місце отримання травми. Важливо, щоб лікарі «швидкої» правильно оформили документи, вказавши точний час виклику.

Уважно озирніться, чи немає поблизу відділень банків або офісів, забезпечених відеокамерами, які цілком могли зафіксувати ваш «політ». Така відеозапис може послужити найголовнішим доказом у суді.

Надалі для суду на станції швидкої допомоги доведеться зробити запит копії документа про виклик бригади медиків, а якщо дійшло до госпіталізації, взяти детальну виписку з історії хвороби. Можна додати документи, які доводять, що через травму ви мали матеріальні збитки, а також через втрату працездатності позбулися заробітку. І не забувайте про чеки. Уважно фіксуйте всі ваші витрати.

Якщо немає можливості викликати «швидку» і міліцію, необхідно звернутися до найближчого травмпункту. В амбулаторній картці лікар повинен зафіксувати за ваших слів, де, коли і за яких обставин була отримана травма і хто при цьому був присутній. Ваше завдання проконтролювати, щоб лікар зробив такий запис.

Кому пред’являти претензії

У випадку, якщо людина постраждала біля свого будинку, то претензії слід пред’являти комунальному підприємству, яке обслуговує цей будинок. При падінні на сходах офісу, банку, супермаркету, який є чиєюсь приватною власністю, відповідальність повинен нести той, на кого покладено обов’язок прибирати цю територію. Претензія може бути пред’явлена і в райадміністрацію, в управлінні якого знаходиться відповідальна організація.

Якщо міліція зафіксувала факт отримання травми, потрібно написати заяву в правоохоронні органи. Всі дані будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі потерпілий повинен пройти судово-медичну експертизу, яка визначить ступінь тяжкості тілесного ушкодження. Від ступеня тяжкості тілесного ушкодження залежить рішення, яке прийме слідчий по даному випадку.

Позов оформляється про стягнення матеріальної шкоди, а в деяких випадках — і морального.

Джерело: Вечірній Київ
Автор: Антоніна Лівандовська