Правила керування автомобілем на слизькій дорозі — ДАІ

8

Шановні водії! Звертаємо вашу увагу на те, що через зниження температурного режиму, особливо вранці, асфальтне покриття доріг слизьке, що призводить до збільшення гальмівного шляху автомобіля.

А це означає, що швидка зупинка автомобіля просто неможлива. Такі дорожні умови вимагають від водіїв і пішоходів підвищеної уваги до заходів власної безпеки і бездоганного дотримання Правил дорожнього руху, тому шановні учасники дорожнього руху, будьте особливо уважними на дорозі.

Рекомендації Державтоінспекції щодо керування автомобілем в умовах слизької дороги:

·   На слизькій дорозі не гальмуйте різко, це не тільки марно, але й небезпечно. Проїжджаючи небезпечну ділянку, намагайтеся зберігати швидкість постійною, педаллю акселератора користуйтеся дуже обережно та плавно. Не робіть різких рухів кермом.

·   При русі на мостах та естакадах будьте особливо уважні. Крижаний шар на цих ділянках дороги з’являється раніше, ніж всюди, а зникає пізніше. У цих зонах уникайте різких рухів кермом, газом, гальмами.

·   На слизькій дорозі краще уникати різких маневрувань і обгонів. При русі на підйом, вибирайте таку передачу, щоб не доводилося переключатися до повного завершення підйому. Під час спуску не натискайте на педаль зчеплення, при керуванні авто на швидкості плавно гальмуйте.

·   Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловими сигналами. Наближаючись до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.