Приватний сектор ДВРЗ іде під воду

4

На окраїні мікрорайону ДВРЗ в Дніпровському районі Києві, приватні будинки потрохи ідуть під воду сусіднього озера.

Вже як 20 років мешканці приватного сектору ДВРЗ потерпають від підтоплення своїх будинків. З кожним роком води прибуває все більше, через що, на ділянках з’являються величезні калюжі, руйнуються будинки, про що свідчать величезні тріщини вздовж будинків, мокрі шпалери та грибок. В погребах повно води. З часом будинки можуть взагалі піти під воду. Мешканці ледь встигають хоча б частково відкачати воду, як вона знову повертається.

Єдине що зараз роблять для покращення ситуації, це відкачують час від часу воду з прилеглого озера. Такі дії мало того що майже не дають результату, окрім цього ці насоси вимивають нижні шари грунту, через що вода затоплює ще більше.


121«Подивіться що коїться на моїй ділянці, скрізь вода, ходити доводиться по цеглинах! Наш будинок ледве тримається, величезна тріщина пішла вздовж всього будинку. В сусідах така сама ситуація. В нас вже немає сил нескінченно оббивати пороги державних установ. Нас начеб то не чують. Чекають доки ми під воду підемо, але тоді пізно буде. Ми вже готові усім селищем іти блокувати дороги, можливо тоді нам допоможуть. Єдиний хто нам справді допомагає, це наш земляк, депутат Київради Павло Тесленко. Завдяки йому, вперше за 10 років заклали гроші до бюджету Києва, для модернізації дренажної системи та будівництва дощової каналізації. Це врятує нас від лиха, але скільки її будуть будувати, невідомо» – скаржиться жителька одного з постраждалих будинків, — Валентина Михайлівна.

«Боротися зі стихією самим майже немає сенсу, відкачувати воду глибинними насосами, це з самого початку було неправильним інженерним рішенням. З часом від цього тільки гірше. Сьогодні відкачали, завтра знову повно води.» — додала Валентина Михайлівна.

120 123


Основними причинами, які призводять до підтоплення, визнано наступне:

—    з 1992 припинена робота дренажних свердловин (глибинних насосів) через їх незадовільний стан.

—         Відсутність дренажного колектора для забезпечення водовідведення з селища ДВРЗ

«При наявності в міському бюджеті достатніх коштів для виконання необхідних робіт з водовідведення на території ДВРЗ буде розроблено проект та відповідними комунальними службами міста забезпечено його безумовне виконання». – повідомив листом перший заступник голови КМДА О. Мазурчак.