Символом Дня Перемоги пропонують зробити червоний мак

268

Як повідомляє видання «Українська Правда» — цього року на офіційних заходах вживатиметься європейський символ пам’яті полеглих у війні — червоний мак. Його розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін. Маки нагадують слід від кулі, довкола якого розходиться кров.Роботу харківчанин надав абсолютно безкоштовно, розповів гендиректор НТКУ Зураб Аласанія.»Традиційний символ, «георгіївська стрічка», за останні місяці скомпрометований безповоротно, — сказав Аласанія. — Потрібно було щось таке знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять і скорботу».Біля символу логотип містить гасло «Ніколи знову», адже саме в наших руках не допустити повторення жахіть війни, та роки воєнного лихоліття: 1939-1945.

Офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни у Європі та перемоги над нацизмом цьогоріч пройшли 8 і 9 травня.

Зокрема, разом із Європою та світом, Україна розпочне вшанування загиблих 8 травня — у день підписання капітуляції нацистською Німеччиною і продовжить традиційно 9 травня.

Зокрема 8-го травня відбулася символічна подія «Перша хвилину миру». Як відомо, капітуляція Німеччини була підписана саме 8 травня пізно ввечері [в Україні на той час уже настало 9 травня ]. Формально саме в цей день завершилася війна у Європі.

754
Організація заходів 8 травня також дозволила провести частину святкувань у єдності із іншими країнами антигітлерівської коаліції: Британією, Францією, США.9 травня на День перемоги пам’ять полеглих у боротьбі з нацизмом вшанували у Парку вічної слави та на Софійській площі.

756

Український інститут національної пам’яті закликав медіа та громадськість використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі.