У Києві планується запустити «Нічний експрес»

4

Незабаром у столиці можуть з’явитися нічні експрес- маршрутки , які їздитимуть по місту після півночі. Для Києва це дуже важливо. Тут життя вирує і вночі , на відміну від невеликих містечок.

А реально наземний міськтранспорт перестає ходити в районі 23:00, що викликає масу незручностей у людей , які працюють в нічні зміни і у тих, хто в цей час просто гуляє містом. Людям доводиться користуватися таксі, або добиратися на метро, яке працює лише до півночі.
Як повідомляє газета Сьогодні: У мерії не проти такої ініціативи і навіть запланували зустрітися з розробниками «Нічного експреса» на цьому тижні. Автор проекту — Олексій Нікіфоров, переконаний, що в Києві давно пора ввести такі автобуси.

Розробники пропонують створити сім нічних маршрутів (дивися інфографіку):три з них дублюють існуючі гілки метро, два — проектуються гілки.

624

Щоб зацікавити перевізників, тариф пропонують встановити подвійний. Якщо вдень проїзд за маршрутом коштує 2,5 гривень, то вночі — 5, якщо 3 гривні — вночі-6. Щоб заробити міг кожен нічний водій, стоячих пасажирів брати не будуть. «Щоб зацікавити маршрутників, ми пропонуємо зробити нічний тариф подвійним, а щоб прибуток розподілявся між усіма перевізниками, водій на кожній зупинці каже, скільки у нього сидячих місць і не бере стоячих. Тому для наступного шофера завжди будуть пасажири», — кажуть розробники. Всі маршрути, окрім № 6, дублюють існуючі лінії міськтранспорту і на цих маршрутах, переконані автори, гарантований пасажиропотік. «Маршрути проходять через великі нічні точки активності:Центральний ж/д вокзал, Дарницький, аеропорт«Київ», автостанції, центр і з’єднують їх із спальними районами. 7 маршрутів покривають майже всі «спальники». Якщо брати радіус пішохідної доступності 1,5 км — покриті всі станції метро, окрім «Бориспільської» і «Червоного Хутора», — пояснює Олексій Нікіфоров.