В День фізкультури і спорту ФАФУ та ФАФК вперше презентували американський футбол

24

В Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» відсвяткували День фізкультури і спорту майже усі федерації спорту України: 13 та 14 вересня пройшла виставка-форум «Спорт та спортивна індустрія України».

Урочисте відкриття відвідали Міністр молоді та спорту України Равіль Сафіулін, заступник голови КМДА Віктор Корж, голова Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний, президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, президент Національного параолімпійського комітету України Валерій Сушкевич, а також представники спортивної громадськості держави. «Цього року разом з іншими видами спорту України вперше був представлений американський футбол.498Цей справді захоплюючий вид спорту почав стрімко розвиватись за останні роки. Так, в минулому році була створена Федерація американського футболу м. Києва та області (ФАФК), яка спільно з федерацією України (ФАФУ) сьогодні займаються активною популяризацією цього видовищного спорту.499Ми знаходимо все більше прихильників американського футболу по всій країні та маємо великі плани, щодо його розвитку в Україні, це і трансляція на ТВ, створення нових та модернізація існуючих стадіонів під американський футбол, обмін досвідом з гравцями з Америки, Японії та інших країн де американський футбол має велику популярність» — розповів віце-президент Федерації АФ України, Депутата Київради Павло Тесленко.

Як представник неолімпійського виду спорту, Федерація американського футболу Києва та України розташувалися на другому поверсі поруч із іншими 49-ма неолімпійськими видами спорту. За підтримки Віце-президента Федерації АФ України, Депутата Київради Павла Тесленка виставкове місце організовано на вищому рівні: в центрі розташувався широкий плазмовий екран, на якому показували захоплюючі моменти ігор та життя американського футболу, на підлозі ІІ поверху вдало вписався зелений ковролін, імітуючий траву футбольного поля, біля проходу розмістився чоловічий манекен вдягненого у форму збірної України з американського футболу, спеціальну екіпіровку-захисний каркас та шолом. На додачу розповсюджувались рекламні буклети та безкоштовні браслети з символікою американського футболу.500

Бажаючих почути інформацію з цього захопливого виду спорту було чимало: представники інших федерацій, відвідувачі форуму та безліч дітей. Також познайомитись з американським футболом вирішили: президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, голова КМДА – Олександр Попов та його заступник — Віктор Корж.
501

Кожен бажаючий міг представити себе у ролі футболіста вдягнувшись у спеціальну екіпіровку – захисний шолом та каркас із формою збірної України. Спробувати себе в ролі американського футболіста наважився навіть начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Вадим Костюченко.

Ми переконалися, що популяризація американського футболу в Україні прогресує в масштабних розмірах: з’являється більше зацікавленості, більше гравців, тренерів, суддів та звісно більше вболівальників.
502