В Дніпровському районі в процесі створення координаційна рада ОСН

23

Нагальним питанням функціонування органів самоорганізації населення (осн) району та координації їхньої діяльності була присвячена робоча нарада, яку провів із їхніми керівниками заступник голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Анатолій Павленко.

У заході взяли участь голови комітетів мікрорайону «Березняки-Тельбін», «Русанівка», «Ленінградська площа», «Каунаський», «Микільська Слобідка», «Воскресенка», «Дніпровець», будинкових комітетів «Вулиця Амвросія Бучми, 2», «Вулиця Сулеймана Стальського, 26», «Бульвар Праці, 5», «Вулиця Березняківська, 16» тощо.

На нараді було обрано робочу групу, до якої увійшли представники райдержадміністрації та ОСНів. Вони займатимуться підготовкою документів та іншими організаційними процедурами щодо створення координаційної ради органів самоорганізації населення Дніпровського району столиці. ОСНівські лідери Валерій Гуманенко («Березняки-Тельбін») та Олександр Чунаєв («Русанівка») докладно розповіли присутнім про діяльність ресурсного центру «Лівобережжя» та закликали брати в ній активну участь.

Довідково:

22 березня 2013 року на засіданні правління Київського міського осередку (далі КМО) Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» було затверджено положення про Ресурсний центр «Лівобережжя». При його підготовці були враховані норми положення про Київський міський осередок ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» та проекту № 47239 «Ресурсний центр, як шлях залучення киян до створення ОСН». Також було творчо опрацьовано положення про ресурсний центр для органів самоорганізації населення Луганська. Положення вперше передбачає участь громадської організації, якою є КМО Асоціації, на постійній основі щодо підтримки руху самоорганізації киян і діяльності органів самоорганізації населення (далі – ОСН) столиці. «Участь інших громадських організацій сьогодні не відчувається ОСНами столиці і тому зрозуміло, що це покладає на нас серйозну відповідальність. Центр стає обличчям КМО і ми зробимо все для того, щоб гідно представляти його у відносинах з ОСНами, громадськістю, киянами та владою», – розповів заступник голови правління КМО Асоціації, директор РЦ «Лівобережжя» Олександр Чунаєв. Більше інформації на сайті ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» http://kmo-asson.kiev.ua/

Під час робочої наради знову згадали про екстрим-містечко, конкурс щодо створення якого виграли ОСНівці-дніпровчани з комітету «Ленінградська площа». Ціна питання – близько 90 тисяч гривень, які міська адміністрація вже виділила. Відтепер справа за казначейством, яке має перерахувати ці гроші для їхнього застосування за призначенням.

Довідково:

Завдяки проведенню міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування, ОСН столиці мають можливість реалізувати за 9-ма напрямками діяльності місцеві ініціативи мешканців щодо поліпшення соціально-побутового та культурного стану будинку, вулиці, кварталу чи мікрорайону. Так, у червні 2013 року вдруге було оголошено проведення міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Участь у ньому взяли 20 ОСНів із Голосіївського, Дарницького, Деснянського, Дніпровського, Печерського, Подільського, Святошинського, Солом’янського та Шевченківського районів столиці, які подали на конкурс 22 проекти. Відповідно до рішень конкурсної комісії переможцями міського конкурсу визнано 16 проектів 15-ти ОСНів з 9 районів столиці, серед яких один – із Дніпровського району.

На реалізацію цих проектів з міського бюджету виділено понад 903 тисячі гривень. Аналіз проблем, які були підняті у проектах та програмах засвідчив, що 70% з них стосуються вирішення питань благоустрою території, 15% – надання інформаційних правових послуг.

Департамент суспільних комунікацій, враховуючи побажання органів самоорганізації населення, планує удосконалити механізм підготовки проектів та програм. При позитивному виконання проектів у цьому році, на початку 2014 року планується залучити до розробки проектів та програм районні держадміністрації.

Проект-переможець з Дніпровського району від комітету мікрорайону «Ленінградська площа» має назву «Створення спортивної зони «Екстрим – містечко» для підлітків та молоді мікрорайонів Ленінградська площа, Русанівка, Березняки, Каунаський». Планується встановлення рампи для занять екстремальними видами спорту, проведення конкурсу графіті.


За матеріалами: сайту Дніпровської РДА м.Києва