В Києві ліквідували управління охорони культурної спадщини

31

Вчора , 25 грудня, у Київраді вирішили приєднати Управління охорони культурної спадщини до Департаменту культури. Таким чином столицю позбавили органу, який хоч якось міг впливати на нищення архітектурних пам’яток у столиці.

Мотивували це кадровими «розборками», повідомляє «Україна без корупції» з посиланням на Ігоря Луценка. Зокрема, за словами останнього, «мотивація, яку дали члени команди Віталія Кличка та Ігоря Ніконова, полягає у тому, що від одного з попередніх керівників УОКС – Руслана Кухаренка – ніяк по-іншому не можна позбутися, не провівши реорганізацію підрозділу, котрий він очолював. Мовляв, трудове законодавство в усіх інших випадках буде на боці одіозного очільника, якого навіть за Януковича саджали у СІЗО».

Серед ризиків, які можуть тепер виникнути через таке рішення більшості Кличка є те, що до цього часу УОКС лишалася головною інституцією, котра гальмувала, як могла, процес нищення київстких пам’яток. Давав їй змогу бути незалежною саме окремий, престижний статус. Голова УОКС, хоч і був підлеглим міського голови, міг, в теорії, мати окрему від начальника думку.

Вчорашнє ж рішення було йшло в розріз з домовленостями між пам’яткоохоронною громадськістю та Ганною Старостенко, замом Кличка по гуманітарним питанням. «З нею було домовлено, що громадськості а) нададуть опис правової ситуації, що склалася довкола Кухаренка, щоб усі впевнилися, що іншого виходу, крім реорганізації УОКС, немає (?) б) спільно з громадськістю розроблять проложеня про повноваження нового органу, котрий буде відповідати за охорону пам’яток в) і ТІЛЬКИ ПІСЛЯ ЦЬОГО будуть робити усі необхідні рухи по фактичній ліквідації УОКС як самостійного структурного підрозділу КМДА».

Вийшло ж, як бачимо, рівно навпаки.