Від цьогорічного бюджету Києва страждають найбідніші мікрорайони. (ДВРЗ та Стара Дарниця)

17

Проблеми мікрорайонів ДВРЗ та Старої Дарниці одні з найбільших в Києві. Застарілий житловий фонд десятками років не ремонтується, темрява в подвір’ї звичне явище, нестача місць в школах та дитячих садочках, єдина та вкрай розбита дорога. Але найбільша проблема місцевості, яка несе справжню небезпеку для мешканців, це потопаючі в ґрунтових водах приватні будинки. І це тільки поверхневий розбір тутешніх проблем, які з роками лише тільки накопичувались.

На передноворічній сесії Київради, через нестачу бюджету міста, скоротити витрати вирішили за рахунок якраз таких не занадто популярних районів. В попередньому проекті соціально-економічного розвитку м. Києва на 2013 рік була відсутня більшість найнеобхідніших об’єктів для функціонування та розвитку ДВРЗ і Старої Дарниці, такі як:

  1. Підтоплення ґрунтовими водами приватних секторів ДВРЗ та Старої Дарниці. В результаті підняття ґрунтових вод, від сирості руйнуються будинки приватного сектору, виникають хвороби у мешканців.
  2. Реконструкція школи № 103. Через нестачу місць п’ять класів (125 учнів) навчаються у приміщеннях дошкільних навчальних закладів №№ 700, 701.
  3. Будівництво автодороги для з’єднання вул.. Олекси Довбуша з вул.. Бутлерова та вул.. Червоногвардійською (2-й виїзд з ДВРЗ). Сьогодні існує лише один шляхопровід для заїзду-виїзду з мікрорайону ДВРЗ.
  4. Завершення робіт з водопостачання та каналізування приватного сектору ДВРЗ

В громадській приймальні депутата від ДВРЗ та Старої Дарниці Павла Тесленка, повідомили, що завдяки зусиллям активних мешканців мікрорайонів, які доручили Павлу Петровичу розібратися з виниклою ситуацією, вдалося вирішити проблему з нестачею фінансування. Депутат виступив на сесії Київради, на якій вносили правки до бюджету і поклопотався щоб фінансування усіх необхідних об’єктів обов’язково було внесено до бюджету, чим захистив інтереси мешканців. Згодом до бюджету Києва були внесені необхідні правки, та найважливіші об’єкти внесені до бюджету столиці.

170

Так, на ліквідацію підтоплення приватних секторів ДВРЗ та Стара Дарниця — найбільшої загрози для життя та здоров’я мешканців, вперше за 20 років розпочнуться роботи з пониження грунтових вод. На це вже закладено в бюджеті 3 000 000, цього річ планують реалізувати 300 000.

На завершення роботи з водовідведенням п.с. ДВРЗ спрямують 2 500 000 млн. грн., плюс 150 000. на завершення каналізування.

171

На реконструкцію з прибудовою школи № 103 (Алма-Атинська 89) виділять в цьому році 3 000 000

Для початку будівництва другого виїзду з ДВРЗ, виділять 1 000 000.

173

Окрім цього, до бюджету було закладено 200 000 на початок проектування «Багатофункціольної спортивної споруди (ковзанка з басейном) на вул.. Алма-Атинська 60»