Вшанування ветеранів ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

42

Сьогодні в управлінні Державної служби надзвичайних справ Дніпровського району відбулось вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Окрім самих учасників ліквідації в заході взяли участь: начальник Дніпровської ДСНС Шилохвост Ігор Володимирович, отець Олег та громадський діяч Тесленко Павло Петрович.

Учасники церемонії вшанували пам`ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії Чорнобильської АЕС, Павло Тесленко подарував тридцятьом ветеранам-ліквідаторам цінні подарунки.

1065

«У цей день вшановуємо тих, хто ціною свого здоров’я та життя ліквідовували наслідки тієї страшної аварії, рятуючи мільйони людей та планету від світової екологічної катастрофи. З безмежною вдячністю пам’ятаємо героїзм пожежників, військових, міліціонерів, працівників цивільної оборони, робітників простих професій, інженерів і вчених – усіх, хто був причетний до ліквідації аварії та її наслідків. Саме завдяки їхнім зусиллям ядерна біда відступила» — привітав Павло Тесленко.

Наприкінці заходу начальник Дніпровського РУ ГУ ДСНС Ігор Шилохвост відзначив діяльність Павла Тесленка та нагородив грамотою за сприяння розвитку та підтримці пожежно-рятувальних підрозділів Дніпровського району м. Києва, турботу про ветеранів та ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

1064

За інформацією від управління праці та соціального захисту населення Дніпровського району на її обліку перебуває 5523 — учасників ліквідації насідків аварії. Такі, що потерпіли (I, II, III,IV категорій) – 1434 дніпровчан. Також у районі проживають 48 учасників ліквідації інших ядерних аварій та 618 евакуйованих із зони відчуження в 1986 році.

Слід нагадати про те, що роботи зі зведення нового саркофага стартували 26 квітня 2012 року. Нове укриття шириною 150 і 260 метрів матиме висоту 105 метрів (під склепіннями можна розмістити статую Свободи). Згідно з інженерною документацією проекту, після того, як арка буде зібрана, її «насунуть» на нинішній об’єкт «Укриття». Наша держава не залишається сам на сам із проблемою ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А нещодавно Європейський банк реконструкції і розвитку схвалив виділення кредиту в обсязі 350 млн євро на фінансування будівництва проекту «Укриття» на Чорнобильській АЕС. Як зазначалося в повідомленні від банку, таке рішення ухвалила Рада директорів ЄБРР, яка представляє його 66 акціонерів. Завершення робіт із будівництва «Укриття» заплановане на кінець 2017 року, а загальна вартість проекту оцінюється в близько 1,5 млрд євро.