Як дбають про здоров’я ветеранів в КМКЛ №11 Дніпровського району

91

У закладах охорони здоров’я Дніпровського району столиці функціонують 8 кабінетів по організації надання медичної допомоги ветеранам війни. На базі КМКЛ № 11 є спеціалізоване відділення для ветеранів Великої Вітчизняної війни на 60 ліжок.
Там надається стаціонарна допомога ветеранам Великої Вітчизняної війни не лише Дніпровського, але й Деснянського та Дарницького районів.
На обліку в закладах охорони здоров’я Дніпровського району міста Києва (станом на 01.07.2013 року) перебувають під динамічним диспансерним спостереженням 15629 ветеранів війни з них 1196 інвалідів Великої Вітчизняної війни (або 7,6% від усієї кількості ветеранів війни); 2712 учасників бойових дій (або 16,7% від усієї кількості ветеранів війни); 10709 учасників Великої Вітчизняної війни; 1110 прирівняних за пільгами (або 7.1% від усієї кількості ветеранів Великої Вітчизняної війни).
Більшість з них страждають хронічними захворюваннями, перебіг яких ускладнюється перенесеними під час війни пораненнями та контузіями. Тому, з метою профілактики, призначення своєчасного лікування та оздоровлення, щорічно проводяться медичні огляди осіб цієї категорії. За 6 місяців  2013 року з 15629 ветеранів Великої Вітчизняної війни оглянуто лікарями-терапевтами 14066 осіб (або 90%), лікарями-хірургами 15440 осіб (або 86%); лікарями-невропатологами 13404 осіб (або 84%); лікарями-офтальмологами 13597 осіб (або 97%); лікарями-стоматологами 13179 особи (або 84%).
Існуюча система медичної допомоги дозволяє забезпечити достатній рівень її якості для ветеранів війни. Але зміни в медико-соціальній ситуації потребують скоординованих дій всіх рівнів медичного забезпечення. Для удосконалення медичної допомоги ветеранам війни необхідне:
— забезпечення взаємозв’язку і наступництва в роботі лікаря-організатора з усіма службами, що забезпечують медичну допомогу ветеранам війни, з урахуванням ролі лікаря-організатора, який здійснює організацію та контроль надання медичної допомоги.
— впровадження програмного забезпечення інформаційної бази даних медичного обслуговування всіх категорій ветеранів війни.
— забезпечення систематичного поглибленого аналізу якості профілактичних оглядів та медичної реабілітації диспансерного нагляду.


За матеріалами: сайту Дніпровської РДА