Збірна України з американського футболу має наміри потрапити на Олімпійські ігри-2024

134
Збірна України з американського футболу має наміри потрапити на Олімпійські ігри-2024

«Наша Федерація справді має намір взяти участь в тридцять третіх Олімпійських іграх, які відбудуться в 2024 році. Для цього щорічно проводимо збори Національної команди. Сьогодні американський футбол не входить в програму Олімпійських ігор, але є велика можливість, що МОК змінить цю ситуацію», – стверджує президент НФАФУ Павло Тесленко.

Як інформував в 2013 році Associated Press, виконком Міжнародного олімпійського комітету (МОК) проголосував за попереднє визнання Міжнародної федерації американського футболу (IFAF). Це рішення дає шанс на включення американського футболу в олімпійську програму.

Потрапити в програму Олімпіад американський футбол теоретично може з 2024 року. Місто, в якому пройдут Ігри-2024, визначиться в 2017 році.

На даний час вже 64 країни грають в американський футбол, тоді як ще 5 років тому їх було 40.

В Україні американський футбол також стає все більш популярним. Про це свідчать не лише постійно зростаюча кількість українських міст, які вже можуть похизуватись власною командою з американського футболу, а і результати щорічної конференції НФАФУ, на якій керівництво звітовало за поточний рік та продемонструвало учасникам досить амбітні плани на наступні роки.

Чергова щорічна звітна конференція НФАФУ пройшла в минулу суботу 20.12.2014 в Міністерстві спорту України (Еспланадна, 42). Перед представниками команд вищої та першої ліги на конференції звітували Президент НФАФУ Павло Тесленко, спортивний директор НФАФУ Андрій Кравченко та президент ФАФ Києва Анатолій Кулєшов.

2014 рік був достатньо вдалий в питаннях розвитку американського футболу України – вважають учасники конференції. Серед найважливіших досягнень Федерація американського футболу України за цей рік можна виділити шість пунктів:

  1. Створено Національну Федерацію американського футболу, що надало їй статус всеукраїнської організації (черговий крок для отримання статусу Національного)
  2. Підписан меморандум про співпрацю з Національним Олімпійським Комітетом на чолі з Сергієм Бубкою.
  3. Проведено перший в історії ФАФУ Чемпіонат х флаг-футболу (безконтактна версія американського футболу)
  4. Участь НФАФУ в Асамблеї ЕФАФ, де серед представників міжнародної спільноти американського футболу вперше була презентована, як сама ФАФ України так і її стратегія розвитку.
  5. Пройшли збори Національної команди з американського футболу, які відбулись в Києві на стадіоні Дніпровець та тривали три дні. При вирішенні питання фінансування, найближча гра збірної планується в Польщі у 2015 році.
  6. Проведення експертизи в Міністерстві спорту «Учбової програми» для ДЮСШ усіх типів, яка дасть можливість відкривати спортивні секції (школи) з американського футболу на базі дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

В ході конференції керівництво НФАФУ та ФАФК поділились з учасниками фінансовими звітами за поточний рік та планами на наступний.

«На наступний рік серед основних напрямків звісно питання відкриття спортивних шкіл з американського футболу, що дозволить готувати спортсменів з підліткового віку та значно підніме рівень розвитку американського футболу в Україні. Також плануємо підготувати тренерів для навчання юних американських футболістів в ДЮСШ», — розповідає Павло Тесленко.

«Серед наших пріоритетних напрямків на 2015 рік є отримання статусу Національного. Ми продовжуємо проводити Чемпіонат  України, Чемпіонат по флаг-футболу України, Кубок України та Кубок Києва. Плануємо провести чергові збори Національної команди та збільшити державне фінансування, яке сьогодні майже відсутнє. Маємо на меті взяти участь в Чемпіонаті Европи в 2016 році та будемо готуватись до Олімпійських ігор-2024», — додав президент НФАФУ.

Серед інших питань, на конференції було прийнято рішення змінити статус тренерів та розробити механізм присвоєння звань за досягнення їх команд.

Також учасники конференції вирішили сформувати президіум по новому принципу, який виглядатиме наступним чином:

Президент НФАФУ, Віце-президент НФАФУ, Спортивний директор НФАФУ та представники клубів

Виходячи зі звіту ФАФК, федерація також внесла значний вклад в розвиток та популяризацію американського футболу. Провела Кубок Києва 2014, брала участь в Всеукраїнському фестивалі видів спорту «Sports exhibition-2014» та організовувала усі ігри, що проходили на території Києва.

Чи зможе НФАФУ досягти поставлених цілей,  а збірна України потрапити на Олімпійські ігри 2024? Керівництво НФАФУ вважає, що це можливо за умови належної підтримки з боку спонсорів та держави.